Main menu

Na co zwracać uwagę wypożyczając lub wynajmując samochód?

Od kiedy założyliśmy w 1996 roku najtańszą wypożyczalnię samochodów na Śląsku, zdołaliśmy wyrobić sobie znaną w Katowicach i Sosnowcu markę, słynącą z uczciwości i najtańszych cen. Nie zawsze jednak wynajmując samochód trafisz na dobrych ludzi.

Oczywiście najbezpieczniej byłoby poprosić znajomego mechanika o sprawdzenie wypożyczanego samochodu, ale rzadko mamy taką możliwość.

Najważniejsze elementy możesz jednak sprawdzić sam:

  • WEŹ WYPOŻYCZANY SAMOCHÓD NA JAZDĘ PRÓBNĄ! W trasie zjedź na prostą i pustą drogę, po czym OSTROŻNIE puść na chwilę kierownicę. Jeśli samochód ściąga na boki, to zły znak.
  • Kiedy wsiądziesz do wypożyczanego samochodu, włącz kolejno wszystkie kontrolki i systemy. Upewnij się, że działają. Nie zapomnij o klimatyzacji, która, zwłaszcza w ciepłych krajach, psuje się najczęściej.
  • Sprawdź wydech w wypożyczanym samochodzie. Jeśli jest zaolejony, może to być oznaką nadchodzących problemów.
  • Jeśli po wyciągnięciu bagnetu olejowego lub odkręceniu kurka do oleju pojawia się dym, może to świadczyć o nadszarpniętym zębem czasu silniku. To ważny element, gdyż może sprawić, że tani wynajem samochodu zamieni się w bardzo kosztowny.
  • Jeśli tapicerki są podniszczone a licznik wskazuje ledwie 50 tys. km, to zły znak i możliwość, że ktoś przy nim manipulował.

Kiedy wystąpi któraś z powyższych sytuacji, wypożycz inny samochód. W naszej wypożyczalni takie objawy Ci nie grożą.

Pamiętaj o tych regułach, a najtańszy wynajem auta, faktycznie okaże się najtańszy.

Comments are closed.